Baner Będzin - strona główna
logo
Logo Będzina z czerwonym wykrzykninkiem i napisem Ważne informacje

Ważna informacja!

22
/
04
/
2021

Urząd Stanu Cywilnego w Będzinie informuje, iż sytuacja epidemiczna skutkującą przebywaniem pracowników USC na zwolnieniach lekarskich, w izolacji lub kwarantannie wymusiła konieczność ograniczenia liczby spraw, które będzie można w tutejszym wydziale załatwić.

Obecnie możliwe jest tylko otrzymanie odpisu akt stanu cywilnego, pod warunkiem, że znajduje się w Bazie Usług Stanu Cywilnego, tzw. BUSC i nie wymaga dołączenia dodatkowych wzmianek typu: sprostowanie lub uzupełnienie aktu, dołączenie informacji o zgodzie współmałżonka, dołączenie informacji  o rozwodzie.

W celu zarejestrowania aktu zgonu, który miał miejsce na terenie Będzina, zgodnie z Zarządzeniem Wojewody Śląskiego Nr 120/21 w dniach 20.04.21 r. - 28.04.21 r. należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego w Dąbrowie Górniczej.

W pozostałych sprawach należy zgłaszać się do USC w gminach ościennych, w których będzie można załatwić takie sprawy jak: wydanie odpisów z aktów stanu cywilnego, wydanie decyzji w sprawie zmiany imienia lub nazwiska, wydanie zaświadczeń do ślubu konkordatowego, przyjęcie oświadczeń o uznaniu dziecka poczętego, uznaniu ojcostwa, powrotu do nazwiska noszonego przed zawarciem małżeństwa oraz innych oświadczeń.

Bardzo Państwa prosimy o wyrozumiałość z powodu zaistniałej sytuacji.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 32/ 267-91-30 oraz 32/267-92-40.

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się