Baner zamek nocą
Baner Będzin - strona główna
Baner Będzin Portal Miejski
tancerze przed lustrem

Warsztaty tańca irlandzkiego

09
/
01
/
2019

Nowy rok to idealna pora na spróbowanie nowych zajęć, a może nawet znalezienie nowej pasji? Taniec irlandzki jest dobrym pomysłem.

Dzięki nauce tańca irlandzkiego będziecie mogli zaimponować niejednej osobie ciekawymi krokami oraz poznacie choreografie grupowe, gwarantujące świetną zabawę na celtyckich imprezach. Ale to nie wszystko! Polepszycie także swoją kondycję i równowagę, wzmocnicie pewne partie mięśni i nabierzecie lekkości.

Jedyne, czego potrzebujecie, to dwie sprawne nogi i odrobina motywacji. Na zajęcia z tańca irlandzkiego zapraszamy w każdy wtorek o godzinie 18:00.

Nauka podzielona jest na dwa bloki: tańca miękkiego (soft) oraz stepu, naprzemiennie, co dwa tygodnie każde. W nowym roku startujemy 8 stycznia warsztatami z softu, a rozpiska na cały miesiąc wprzód znajduja się na stronie internetowej (www.galway.art.pl/warsztaty).Można uczęszczać na jeden wybrany blok zajęć lub na obydwa (serdecznie zachęcamy do tej drugiej opcji, która pozwoli na bardziej optymalny rozwój taneczny).

Soft to taniec tańczony w butach miękkich (u kobiet są to baletki, u mężczyzn reelówki). Na warsztatach z softu uczestnicy poznają podstawowe oraz nieco trudniejsze kroki i uczą się wykorzystywać je w choreografiach solowych oraz grupowych. Wykonują też ćwiczenia techniczne, które pomogą utrzymać odpowiednią postawę ciała w tańcu (i na co dzień!) oraz uczynią taniec ładniejszym i bardziej poprawnym.

Step to taniec w butach twardych (tu obuwie dla kobiet i mężczyzn obowiązuje takie samo). Na warsztatach uczy się techniki, rytmiki, kroków i prostych choreografii. Buty do stepu nie są wymagane do rozpoczęcia nauki, ułatwiają one natomiast poprawne opanowanie uderzeń oraz poszerzają nieco zakres możliwych do wykonania kroków.

Na warsztaty zapraszamy wszystkich chętnych w wieku od 12 lat. Nie obowiązuje górna granica wieku, gdyż na taniec irlandzki nigdy nie jest za późno.

Ze wszystkimi pytaniami czy wątpliwościami zachęcamy do kontaktu mailowego (galway@galway.art.pl ), telefonicznego (+48 507-79-84-84) lub przez Facebooka (https://www.facebook.com/galway.dance ). Więcej informacji na stronie internetowej www.galway.art.pl/warsztaty.

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się