Baner podziemia
Baner Będzin - strona główna
Baner Będzin Portal Miejski

Pomaganie jest dziecinnie proste - 27. finał WOŚP

08
/
01
/
2019

Już w niedzielę, 13 stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Będzinie. 27. finał odbędzie się pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”.

W naszym mieście zaplanowano z tej okazji wiele wydarzeń:

  • Szkoła Podstawowa nr 10

13 stycznia społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach włączy się w organizację XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod honorowym patronatem Prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Impreza odbędzie się od 10.00 do 14.00 w budynku szkoły przy ulicy Sportowej 2. W programie przewidziano między innymi: występy uczniów, licytację przedmiotów, kiermasz rozmaitości i słodki poczęstunek. Oprócz zbiórki pieniędzy na WOŚP nauczyciele i uczniowie SP 10 zapraszają wszystkich do oddawania krwi oraz zarejestrowania się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.

  • Szkoła Podstawowa nr 11

11 stycznia od godziny 16.30 na terenie szkoły funkcjonować będzie kawiarenka, w której będzie można kupić wypieki rodziców oraz stoisko z potrawami przygotowanymi przez nauczycieli. Odbędzie się również loteria fantowa.

Część artystyczna imprezy odbędzie się w sali gimnastycznej i będą to popisy uczniów oraz przedszkolaków.

  • Szkoła Podstawowa nr 4

Szkoła w czwartek 10 stycznia w godzinach 16.30 – 18.30 organizuje imprezę z okazji WOŚP, połączoną ze zbiórką pieniędzy prowadzoną przez wolontariuszy. W jej trakcie odbędzie się licytacja gadżetów: koszulek, piłek, pucharów sportowych, karnetów, kalendarzy, a także wyjątkowego tortu WOŚP.

Dodatkowymi atrakcjami będą: stoisko ze słodkościami, kartkami okolicznościowymi, maskotkami i gadżetami oraz występy uczniów i zaproszonych gości z Klubu Sportowego Orient.

  • Przedszkole Miejskie nr 13

W czwartek 10 stycznia o godz. 16.30 w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przewidziano występy artystyczne dzieci z przedszkola, malowanie twarzy, tatuaże wodne, warkoczyki, loterię fantową, a także kawiarenkę z domowymi wypiekami i przekąskami.

  • Przedszkole Miejskie 15

13 stycznia będzie działał sztab 27. Finału WOŚP. Wolontariusze uprawnieni do zbierania pieniędzy do puszek wyruszą w różne miejsca naszego miasta.

W niedzielę w godzinach 14.00 - 16.00 odbędzie się impreza w grodzieckiej filii Ośrodka Kultury, w której wezmą udział także Szkoły Podstawowe nr 3 i 6 oraz Przedszkole Miejskie nr 14. Zaplanowano licytacje, kawiarenkę, loterię oraz występy uczniów i przedszkolaków.

Na scenie wystąpi Grzegorz Majzel. Gościem specjalnym będzie Mateusz Ligocki - czterokrotny olimpijczyk, snowboardzista.

plakat

plakat

Celem tegorocznego finału jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się