Baner zamek nocą
Baner Będzin - strona główna
Baner Będzin Portal Miejski
dzieci na scenie

Wigilia środowiskowa na Ksawerze

24
/
12
/
2018

Wigilie środowiskowe na osiedlu Ksawera to wieloletnia tradycja. 20 grudnia 2018 roku odbyło się dwudzieste trzecie spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli: J.E ks. bp Grzegorz Kaszak wraz przedstawicielami duchowieństwa, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Będzina Rafał Adamczyk wraz z pracownikami urzędu, Starosta Powiatu Będzińskiego Sebastian Szaleniec, radni Rady Miejskiej w Będzinie, przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych, dzieci, rodzice, mieszkańcy osiedla, pracownicy Szkoły Podstawowej nr 4 i Przedszkola Miejskiego nr 6 oraz laureaci XVII Konkursu Twórczości Muzycznej i Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Kolęda i Kartka Bożonarodzeniowa” wraz z opiekunami i jurorami.

Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem jasełkowym w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 i Szkoły Podstawowej nr 4. Młodzi aktorzy wprowadzili zebranych gości w prawdziwie świąteczny nastrój, prezentując historię Bożego Narodzenia w odniesieniu do problemów współczesnego świata. Swoim zachwycającym występem podbili serca publiczności i dostarczyli wielu wzruszeń. Piękny śpiew, gra aktorska, taniec, pastorałki i piosenki świąteczne, przypomniały o tym, że Święta Bożego Narodzenia należą do najpiękniejszego okresu w ciągu roku i warto pamiętać na co dzień o wartościach, które ze sobą niosą.

Nie zabrakło wspólnego dzielenia się opłatkiem, modlitwy, kolędy. Podczas uroczystości wręczono nagrody laureatom XVII Konkursu Twórczości Muzycznej i Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Kolęda i Kartka Bożonarodzeniowa”, który honorowym patronatem objęli: J.E ks. bp Grzegorz Kaszak oraz Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski.

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się