Baner zamek nocą
Baner Będzin - strona główna
Baner Będzin Portal Miejski
ikona

Przyjdź na jarmark, poczuj święta!

04
/
12
/
2018

W niedzielę 16 grudnia w godzinach 15.00-21.00 przy urzędzie miejskim odbędzie się jarmark bożonarodzeniowy.

Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza mieszkańców do odwiedzenia stoisk z wyrobami świątecznymi, gdzie będzie można kupić piękne ozdoby choinkowe oraz niebanalne prezenty dla najbliższych. Nie zabraknie również straganów gastronomicznych, na których królować będą tradycyjne potrawy.

Każdy będzie mógł przeżyć niezwykłą przygodę, wśród dodatkowych atrakcji przewidziano pokaz rzeźbienia w lodzie, ubieranie choinki, konkursy z nagrodami, świąteczny koncert i wspólne kolędowanie, pokaz magii i iluzji, a na najmłodszych czekać będzie karuzela wenecka.

Dla potrzebujących przewidziano świąteczny poczęstunek, będzie można także wziąć udział w akcji Caritas Diecezji Sosnowieckiej Świąteczny Dar Serca, stworzonej z myślą o dzieciach z rodzin najuboższych. Akcja ma na celu pozyskanie słodyczy lub środków na ich zakup oraz produktów spożywczych z długim terminem ważności. Z zebranych darów żywnościowych przygotowywane są paczki, które zostają wręczone podopiecznym Caritas, podczas corocznie organizowanej wigilii dla ubogich, samotnych i bezdomnych. Paczki trafiają także do osób zwracających się o pomoc do centrali Caritas.

plakat

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się