Przejdź do Treści
Baner 660
Baner Będzin - strona główna
Baner Będzin Portal Miejski
dzieci w żółtych koszulkach

Szkoła Podstawowa nr 8 uczciła jubileusz 60-lecia

02
/
12
/
2016

Dziś odbyła się uroczystość 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Będzinie.


„Ósemka” w tym dniu doświadczyła wiele życzliwości, gratulacji i dobrych życzeń. Jubileusz był okazją do wspomnień, podsumowań i refleksji, a także przypomnienia historii szkoły. Dzieje placówki zaprezentowane zostały w formie występów artystycznych uczniów, nauczycieli i absolwentów. W repertuarze znalazły się piosenki oraz przedstawienia prezentujące losy szkoły na przestrzeni tych sześćdziesięciu lat.

Placówka w ostatnim czasie zmieniła swoje oblicze, została odremontowana, a klasy zostały wyposażone w nowoczesne pomoce naukowe. Z zewnątrz budynek zmienił swój wygląd, szkoła nie jest już szara, jest kolorowa.

60-lecie SP8

Dyrektorka w krótkim wystąpieniu zwróciła uwagę na wspaniałą tradycję szkoły i podkreśliła rangę jubileuszu. Z tej okazji, w podziękowaniu za pomoc i wsparcie tytuł przyjaciela szkoły otrzymał Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski.

Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście: m.in. Pełnomocnik Prezydenta Sebastian Szaleniec wraz z radnymi Rady Miejskiej Będzina, a także dyrektorzy szkół i przedszkoli, sympatycy placówki, ale przede wszystkim emerytowani i byli pracownicy szkoły oraz jej absolwenci.

Jubileuszowi towarzyszyła radość, pozytywne emocje i troska o to, by było to wyjątkowe wydarzenie. Mamy nadzieję, że ożyły wspomnienia, które otworzą drogę do starych – nowych przyjaźni.

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się