Baner podziemia
Baner Będzin - strona główna
logo
Ilustracja przedstawiająca fragmenty trzech obrazów

Spotkanie z kolorem w Pałacu Mieroszewskich

01
/
04
/
2021

W miniony piątek, 2 kwietnia, w Muzeum Zagłębia w Będzinie przygotowana została nowa wystawa malarstwa Beaty Sołtysik „Spotkanie z kolorem – pejzaż". Ze względu na lockdown, wystawa nie jest dostępna dla zwiedzających. Mamy jednak nadzieję, że sytuacja w kolejnych tygodniach się zmieni i do 16 maja zdążą Państwo zapoznać się z prezentowanymi przez Artystkę pracami w Pałacu Mieroszewskich.

„Spotkanie z kolorem – pejzaż" to malarski zapis miejsc z podróży w najdalsze zakątki świata w technice olejnej i akwareli. Piękno, które znamy z rodzimego, wiejskiego pejzażu, mazurskich zakątków lub tatrzańskich widoków zestawione z lazurowym wybrzeżem Oceanu Indyjskiego lub kładącego się spać Nowego Jorku.

Beata Sołtysik jest absolwentką Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w pracowni malarstwa prof. Lecha Kołodziejczyka oraz studiów podyplomowych z zakresu oligofrenopedagogiki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Artystka zajmuje się malarstwem, fotografią, florystyką. Tworzy w różnych technikach: akryl i olej na płótnie, akwarela, pastel sucha. Tematem jej prac jest architektura, martwa natura, kwiaty i pejzaż. Poza sztuką pasjonuje się także fotografią, ogrodnictwem i podróżowaniem.

Na co dzień Beata Sołtysik prowadzi warsztaty z rysunku i malarstwa dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty z florystyki dla dorosłych w Miejskim Klubie im. J. Kiepury w Sosnowcu. Z uczestnikami warsztatów, przygotowała 25 prac malarskich na otwarcie i stałą wystawę w stacjonarnym Hospicjum w Sosnowcu. Jest także laureatką Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Sosnowca za Upowszechnianie Kultury za 2010 r. Organizowała dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Sosnowcu festyny miejskie dla dzieci z okazji Dnia Dziecka oraz plenery malarskie i wystawy poplenerowe dla osób niepełnosprawnych.

Zdjęciem przedstawiające fragment wystawy po lewej dwa obrazy wiszące na czarnym tle, po prawej stojąca kobieta

Obrazy wiszące na czarnym tle

Zdjęcie kobiety stojącej obok sztalugi z pejzażem

Obrazy wiszące na czarnym tle oraz stojące na sztalugach

Opis alternatywny plakatu

Plakat informujący o wystawie pejzażu Beaty Sołtysik

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się