Baner podziemia
Baner Będzin - strona główna
logo
Odbiór świadectw na boisku szkolnym

Zakończenie roku szkolnego

26
/
06
/
2020

Będzińskie szkoły podstawowe zakończyły dziś rok szkolny 2019/2020. Koniec roku szkolnego i nadchodzące wakacje to moment, na który zawsze z utęsknieniem czekają uczniowie. W tym roku ta radość z nadchodzących wakacji przeplata się z niepokojem o to, co spotka społeczność szkolną w za dwa miesiące. Czy możliwy będzie powrót do szkół, do klas, do ławek szkolnych i do bezpośredniego kontaktu z wychowawcą i nauczycielami.

Kończy się rok nietypowy. Z jednej strony trudny, bo zmieniały się warunki nauki, rytm i rytuały, regulujące od lat uczniowską egzystencję, a z drugiej strony pojawiła się potrzeba szybkiego zdobywania kompetencji i umiejętności w ramach edukacji zdalnej. Poza murami szkolnymi uczniowie spędzili ponad trzy miesiące. Było to wyzwanie nie tylko dla uczniów ale także dla dorosłych – nauczycieli i rodziców.

Zgodnie z zaleceniami władz oświatowych, ze względu na panujący stan pandemii i zagrożenie zarażaniem się koronawirusem, dyrektorzy szkół podejmowali decyzję o formie i trybie zakończenia zajęć dydaktycznych i wręczania świadectw. Zorganizowano to w taki sposób, by było to bezpieczne dla całej społeczności szkolnej.

Życzymy wszystkim - uczniom, ich rodzicom i nauczycielom wspaniałych, zdrowych i bezpiecznych wakacji.

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się