Baner podziemia
Baner Będzin - strona główna
logo
Zdjęcie przedstawiające śmieci

Zmiana harmonogramu odbioru odpadów!

25
/
03
/
2020

Z uwagi na stan epidemii i trudny do przewidzenia rozwój dalszych zdarzeń, informujemy, że od dnia 23.03.2020 r. zmianie ulegnie harmonogram odbioru odpadów komunalnych.

Zaudowa jednorodzinna

Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - zgodnie z obowiązującym harmonogramem.
Odpady zbierane selektywnie - odbiór wstrzymany do odwołania.
Gabaryty - odbiór wstrzymany do odwołania.

Zabudowa wielorodzinna

Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - zgodnie z obowiązującym harmonogramem

Metale, tworzywa sztuczne - pojemniki iglo zgodnie z obowiązującym harmonogramem; pojemniki dostosowane do odbioru śmieciarką - czwartek.
Papier - pojemniki iglo  zgodnie z obowiązującym harmonogramem; pojemniki dostosowane do odbioru śmieciarką - wtorek.
Szkło -  pojemniki iglo  w miarę możliwości zgodnie z obowiązującym harmonogramem 1 raz na dwa tygodnie.
Gabaryty - odbiór wstrzymany do odwołania.

Od dnia 23.03.2020 r. zawieszone zostaną niektóre usługi, ograniczając w ten sposób kontakt pracowników komunalnych z mieszkańcami do minimum.

  • Biuro Obsługi Klienta spółki Interpromex zostaje czasowo ograniczone, obsługa klienta odbywać się będzie wyłącznie drogą telefoniczną i mailową (tel. 32 267 55 15, mail: uslugikomunalne@interpromex.pl).
  • Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Paryskiej 11 będzie nieczynny do odwołania.

 
Apelujemy do mieszkańców o wyrozumiałość, dołożymy wszelkich starań, aby ciągłości odbioru zmieszanych odpadów komunalnych nie została przerwana.
 
W związku z ograniczeniami w wywozie odpadów komunalnych, prosimy o niezastawianie altan śmietnikowych samochodami. Administratorzy osiedli proszeni są o dodatkowe zabezpieczenie dostępności dojazdu.
 
W związku z tym, że w najbliższym czasie odbywać się będzie odbiór odpadów z naciskiem na odpady zmieszane prosimy mieszkańców, aby odpady segregowane wrzucane do pojemników były czyste, opróżnione z resztek. Pozwoli nam to uniknąć rozmnażania się bakterii i zniweluje brzydkie zapachy oraz nie doprowadzi do zagrożenia sanitarnego.
 
Prosimy również o zmniejszanie objętości odpadów poprzez zgniatanie kartonów i butelek.
Z racji, że wywóz gabarytów zostaje zawieszony prosimy o nie wystawianie ich do czasu, aż zbiórka odpadów powróci do normy.
 
Z nieruchomości jednorodzinnych odbiór odpadów segregowanych i gabarytów wstrzymany jest do odwołania. Starajmy się w miarę możliwość kompostować odpady bio, ponieważ ich odbiór również zostaje wstrzymany.

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się