Baner zamek nocą
Baner Będzin - strona główna
logo

Wystawa „Zamek Rabsztyn – przyroda i historia”

14
/
01
/
2020

Do 31 stycznia w Ośrodku Kultury w Będzinie można oglądać wystawę prac będących efektem VII Pleneru Artystycznego „Zamek Rabsztyn – przyroda i historia".

Prezentowane prace przenoszą widza w piękne miejsca i ukazują malownicze ruiny Zamku Rabsztyn, jednego na Szlaku „Orlich Gniazd”. Jego nazwa wywodzi się z niemieckiego „Rabenstein”, czyli „Krucza Skała”. Zamek w XVII wieku został spalony przez Szwedów. Archeolodzy mają nadzieję, że dokonają w nim, ciekawych znalezisk z tamtego okresu. Uczestnicy zajęć plastycznych z pracowni malarstwa sztalugowego Ośrodka Kultury w Będzinie wraz z instruktorką artystką plastyk Dorotą Korus, uczestniczyli we wspomnianym plenerze i mieli okazję podziwiać miejscowe krajobrazy.

Organizatorem pleneru było Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn”.

Na wystawie w Będzinie można oglądać ponad 60 prac, zarówno obrazów, rysunków, jak i fotografii. Wystawa w ośrodku potrwa do 31 stycznia br. i prezentowana jest na pierwszym piętrze ośrodka kultury (ul. Małachowskiego 43) od poniedziałku do piątku (8.00-19.00.) i w soboty (9.00-15.00). Zapraszamy!

Plakat informujący o wystawie poplenerowej z napisem Zamek Rabsztyn na tle pejzażu z zamkiem

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się