Baner zamek nocą
Baner Będzin - strona główna
logo
Na pierwszym planie gwiazdy wigilijne w tle zespół dziecięcy

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki z całego świata ponownie rozległy się w Będzinie!

13
/
01
/
2020

Od 9 do 12 stycznia w naszym mieście odbywał się 26. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika – największy tego typu przegląd w Europie.

W dniach 9-11 stycznia w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Będzinie miały miejsce przesłuchania finałowe, podczas których kompozycje z różnych epok i krajów zaśpiewało 141 solistów, chórów i zespołów, którzy zostali wyłonieni spośród 1675 uczestników eliminacji. Na przesłuchaniach wykonali prawie 400 kolęd i pastorałek z całego świata w rozmaitych aranżacjach.

Festiwal tradycyjnie zakończył się Koncertem Galowym, w niedzielę, 12 stycznia w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na os. Syberka. Był on w podwójnym znaczeniu gwiazdorski – gdyż nie tylko wystąpili na nim najzdolniejsi wykonawcy tej edycji, ale także dekorację stanowiły gwiazdy kolędnicze, które zostały stworzone na Ogólnopolski konkurs plastyczny zorganizowany przez Festiwal i Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Nagrodę Grand Prix, ufundowaną przez Prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego zdobył zespół wokalny Szalone Małolaty ze Studia Artystycznego Katarzyny Panicz w Elblągu.

Wspólne kolędowanie z uczestnikami festiwalu było okazją do wielu radości i wzruszeń oraz głębokich przeżyć artystycznych i duchowych!

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się