Baner podziemia
Baner Będzin - strona główna
logo
Dzieci na stadionie sportowym z maskotkami

Wrześniowe wydarzenia w przedszkolach

09
/
10
/
2019

23 września 2019 roku w Przedszkolu Miejskim nr 5 im. Króla Maciusia Pierwszego odbyło się uroczyste świętowanie z okazji Dnia wszystkich Przedszkolaków.

Grupy dzieci starszych udały się na Stadion w Będzinie aby razem z innymi przedszkolakami obchodzić swoje święto. Dzieci młodsze obchodziły Święto Przedszkolaka w naszym przedszkolu.

Było wiele gier, zabaw i konkursów. Celem przedsięwzięcia była przede wszystkim radość dzieci -  co udało się osiągnąć. Uśmiech nie znikał z twarzy naszych przedszkolaków.


W bieżącym roku Przedszkole Miejskie nr 8 przystąpiło do projektu „Europejski Tydzień Sportu” objętego patronatem m. in. Ministerstwa Sportu i Turystyki.

„Europejski Tydzień Sportu” jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającej na celu promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź Aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów tygodnia oraz przez cały rok.

Przedszkolaki ze starszych grup gimnastykowały się wraz ze swoimi wychowawczyniami, trenowały skoki, biegi i rzuty… Wszystkiemu towarzyszył dobry humor i rywalizacja w duchu fair play.

Natomiast maluchy wraz z rodzicami mimo niepogody spotkały się na popołudniowym „Pikniku w trampkach”. Wspólna zabawa uświadomiła dzieciom i dorosłym, że takie chwile są bezcenne, a jeśli ponadto można spędzić czas w ruchu, to dopiero jest podwójna frajda.

Były konkurencje dla mam i dla tatusiów, były też takie, gdzie liczy się międzypokoleniowa współpraca. Maluchy zaangażowały się w ruchowe zabawy prowadzone przez panią Ewelinę z Drużyny Kangura.

Rodzinnie stworzono plakaty promujące aktywny tryb życia. Spalone kalorie można było uzupełnić zdrowym poczęstunkiem… owocowe szaszłyki i warzywne „słupki” smakowały wyśmienicie. A na koniec wszyscy zostali uhonorowani nagrodami, medalami, pucharami… I oczywiście gromkimi brawami.

Przedszkole Mejskie nr 8 #BeActive przez cały rok!

Wycieczka do Jednostki Wojskowej - Przedszkole Miejskie nr 8

20 września 2019 roku dzieci z grupy I odwiedziły Jednostkę Wojskową zwaną 5 Tarnogórskim Pułkiem Chemicznym.

Pułk stacjonuje w Tarnowskich Górach, w koszarach przy ulicy Opolskiej. Pułk jest jedną z nielicznych jednostek ponoszącą w swoim rejonie odpowiedzialność w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych takich jak np. powódź, bądź skażenie środkami radioaktywnymi czy chemicznymi, Chemiczny i Radiacyjny Zespół Awaryjny (ChRZA), organizowany w oparciu o macierzyste pododdziały pułku.

Dzieci z wielkim zaciekawieniem obserwowały bojowe pojazdy wojskowe i zapoznały się z pracą żołnierza. Miały również możliwość wejścia do niektórych z nich, co sprawiło im wielką frajdę.

Dzięki miłej i życzliwej atmosferze dzieci chętnie zadawały pytania żołnierzom, oglądały broń oraz inne wojskowe akcesoria. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pojazd pancerny „Świnka”.

Wizyta w wojsku dostarczyła przedszkolakom niezapomnianych wrażeń. Być może wśród nich będą tacy, którzy w przyszłości wybiorą służbę ojczyźnie i zasilą szeregi zawodowych żołnierzy.


Wycieczka do tężni solankowej na Syberce - Przedszkole Miejskie nr 9

11 września dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 im. W. Chotomskiej w Będzinie uczestniczyły w wycieczce do nowo wybudowanej tężni solankowej w parku na Dolnej Syberce. Dzieci z dużym zaciekawieniem przyglądały się konstrukcji tężni, obserwowały jej działania, a przy tym wdychały leczniczy jod.

Korzystając z pięknej wrześniowej pogody radośnie bawiły się też na placu zabaw w pobliskiej strefie aktywności.

Międzynarodowy Dzień Kropki - Przedszkole Miejskie nr 9

13 września w Przedszkolu Miejskim nr 9 odbyły się kolejne już obchody Międzynarodowego Dnia Kropki pod hasłem „Kropka - mała inspiracja do wielkich działań”.

Tego dnia kolorowe kropki królowały w całym przedszkolu, nawet drzwi wejściowe zapraszały do przedszkola inaczej niż zwykle - całe w kropki.

Dzieci przypomniały sobie historię dziewczynki Vashti i jej pani nauczycielki, bawiły się w zabawy ruchowe, gry zręcznościowe, wykonywały ciekawe i twórcze prace plastyczne, których tematem przewodnim była kropka.

Wszystko po to, aby zapamiętały, że nigdy nie wolno wątpić w swoje możliwości i że zawsze trzeba próbować swoich sił, w myśl słów nauczycielki Vashti: „postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie”.

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się