Baner zamek nocą
Baner Będzin - strona główna
Baner Będzin Portal Miejski
Ilustracja z napisem Zagłębiowski Międzyszkolny Festiwal Piosenki oraz logo Będzina

XXIII Zagłębiowski Międzyszkolny Festiwal Piosenki

06
/
06
/
2019

Kolejne pokolenie miłośników śpiewania 4 czerwca 2019 roku wzięło udział w XXIII edycji Zagłębiowskiego Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki, który odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Konkurs ma charakter cykliczny, a jego organizatorami są: Szkoła Podstawowa nr 1 w Będzinie, Gimnazjum nr 1 w Będzinie, Urząd Miejski oraz Ośrodek Kultury w Będzinie.

Na scenie będzińskiego Ośrodka Kultury zaprezentowało swoje zdolności wokalne i obycie sceniczne ponad 40 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, m.in. z Będzina, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Chorzowa, Gródkowa, Czeladzi.

Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej, klasy VII i VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum.

Wykonawcy prezentowali wysoki poziom artystyczny i z powodzeniem zmierzyli się ze zróżnicowanym, ambitnym repertuarem obejmującym zarówno prawdziwe szlagiery polskich i zagranicznych wykonawców, jak i utwory mniej popularne. Profesjonalne jury, w skład którego weszli doświadczeni nauczyciele muzyki z Będzina i Dąbrowy Górniczej, oceniało dobór repertuaru, intonację, frazowanie, dynamikę oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, słodki poczęstunek oraz upominki, a zdobywcy pierwszych, drugich i trzecich miejsc - dyplomy oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez przez Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Lista laureatów i wyróżnionych w XXIII edycji Zagłębiowskiego Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki:

klasy I-III

  • I miejsce: Julia Krzemień - SP 4 Będzin, Amelia Bochenek - SP Gródków
  • II miejsce: Amelia Klikiewicz - SP 42 Sosnowiec
  • wyróżnienia: Milena Poręba - ZSP 2 Sarnów, Mateusz Tomczak - SP 42 Sosnowiec, Aurelia Sobolewska ZSP 2 Sarnów

klasy IV-VI

  • I miejsce: Jagoda Biała - SP Włodowice, Patrycja Małota - SP Zendek
  • II miejsce: Zuzanna Piesik - SP 13 Będzin, Julia Góra - ZSP 5 Dabrowa Górnicza
  • III miejsce: Emilia Falkiewicz - OPP 1 Sosnowiec, Oliwia Garbień - SP 13 Będzin
  • wyróżnienia: Pola Gajda - SP 2 Będzin, Emilia Komendarczyk - SP 42 Sosnowiec

klasy VII, VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum

  • I miejsce: Amelia Lemańska - G 1 Będzin, Julia Biłek - SP 7 Czeladź
  • II miejsce: Katarzyna Posikata - G 16 Sosnowiec, Julia Straszak - SP 4 Będzin
  • III miejsce: Weronika Kaca - SP 2 Będzin
  • wyróżnienia: Maria Szota - G 1 Będzin, Karolina Tkaczyk - SP 3 Będzin

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się