Baner zamek nocą
Baner Będzin - strona główna
Baner Będzin Portal Miejski
szmaciane laleczki

Wszystkie Kolory Świata po raz kolejny z rekordową zbiórką

08
/
02
/
2019

Podsumowanie projektu UNICEF „Wszystkie Kolory Świata” odbyło się w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.

Kulminacyjnym punktem była licytacja laleczek wykonanych przez przedszkolaki oraz ich rodziny. Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu przybyłych na uroczystość gości, zebrano niemal 4 500 złotych, pobijając tym samym rekord z lat ubiegłych. Laleczki są symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów.

Do tegorocznej, piątej już edycji projektu, przygotowano laleczki, które były wykonane z niezwykłą starannością i cieszyły się dużym zainteresowaniem przybyłych. Wszystkie znalazły swoich nowych właścicieli, niektórzy zaopiekowali się aż kilkoma. Wśród licytujących byli m.in. przedstawiciele władz miasta, spółek, instytucji, placówek oraz rady miejskiej.

Na scenie teatru zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 im. UNICEF oraz tancerze ze Szkoły Tańca Akcent.

Odczytany został również list Dyrektora Generalnego UNICEF Polska Marka Krupińskiego, w którym podziękował dzieciom, rodzicom, pedagogom, dyrekcji przedszkola, władzom oraz całej społeczności Będzina za wieloletnie zaangażowanie w działania na rzecz promowania praw dziecka i idei pomocy humanitarnej, za otwartość na apele UNICEF oraz chęci do działania na rzecz zmieniania świata na lepsze.


Poprzednie edycje kampanii cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas w akcji uczestniczyło ponad 2000 placówek z Polski. Dzięki zaangażowaniu całych społeczności lokalnych udało się pozyskać środki na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone, Czadzie i Sudanie Południowym. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci.

Autorzy akcji chcą uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się