Baner zamek nocą
Baner Będzin - strona główna
Baner Będzin Portal Miejski
szablistki w sportowych strojach

Sukcesy będzińskich szablistek

07
/
02
/
2019

Szablistki, uczennice klas sportowych o profilu szermierki przy Szkole Podstawowej nr 9 w Będzinie, potwierdzają w tym sezonie, że należą do najlepszych polskich zawodniczek młodego pokolenia.

Po zdobyciu kompletu medali w ubiegłym sezonie na Mistrzostwach Polski Młodziczek (złoty - Zuzanna Lenkiewicz, srebrny- Zuzanna Porada, brązowe - Paulina Porada i Emilia Habryn), dziewczęta odnoszą również duże sukcesy w kategorii juniorek młodszych (do 17 lat).

dziewczęta

W styczniu na Pucharze Polski, który odbył się w Koninie aż sześć naszych zawodniczek uplasowało się w pierwszej dziesiątce. W listopadzie młodsze zawodniczki startowały w Pucharze Europy młodziczek w Rumunii, świetnie się spisując. Swój talent potwierdziły w turnieju dzieci w Czechach, gdzie wszystkie stanęły na podium.

Największym osiągnięciem w tym sezonie jest awans do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Kadetek Zuzanny Lenkiewicz, która będzie reprezentować Będzin we Włoszech pod koniec lutego. Z szablistkami pracują trenerzy Marta Skubiszewska i Krzysztof Wątor.

zawodniczki na podium

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się