Baner zamek nocą
Baner Będzin - strona główna
Baner Będzin Portal Miejski

Koncepcja zagospodarowania bulwarów Czarnej Przemszy - etap I

08
/
08
/
2018

Wkrótce bulwary Czarnej Przemszy zmienią swoje oblicze. Koncepcja zmiany wizerunku i kompleksowej przebudowy powstała w Warsztacie Architektury Unreal 12 Rafał Lipiński.

W pierwszym etapie powstanie forum miejskie z przestrzenią do biesiadowania i punktami gastronomicznymi, miejsca do wypoczynku - ławki i szezlongi, strefa rekreacyjno-sportowa z przeznaczeniem na siłownię terenową i plac zabaw dla dzieci z trampolinami ziemnymi, ścieżki piesze i rowerowe, pojawi się nowa zieleń i oświetlenie.

Kolejny etap będzie obejmował budowę zatoki teatralnej ze sceną i widownią plenerową na skarpie rzeki, przystani wodnej z pomostem pływającym, kładek dla pieszych i parkingu.

Opracowywana i przedstawiona mieszkańcom inwestycja w formie koncepcji, musiała zostać uzgodniona i dostosowana na etapie projektowania do przepisów prawa i wytycznych Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Jednak nie zmieniło to w sposób zasadniczy przyjętych założeń, a miasto Będzin nie zrezygnowało z żadnego z elementów projektu rewitalizacji bulwarów

- podkreśla prezydent Łukasz Komoniewski.

Pierwszy etap inwestycji planowany jest jeszcze w tym roku.

baner

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się