Baner zamek nocą
Baner Będzin - strona główna
Baner Będzin Portal Miejski
logo WOŚP

26. finał WOŚP w Będzinie

09
/
01
/
2018

Już w niedzielę, 14 stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Będzinie. 26. finał dedykowany jest noworodkom i wyrównaniu szans w ich leczeniu.

W naszym mieście zaplanowano z tej okazji wiele wydarzeń:

Szkoła Podstawowa nr 3

Uczniowie i nauczyciele w dniu 14 stycznia będą wolontariuszami prowadzącymi zbiórkę pieniędzy do puszek, które przekażą do sztabu WOŚP w Przedszkolu Miejskim nr 15 w Będzinie.

Jednocześnie uczniowie wezmą udział w występach artystycznych podczas imprezy środowiskowej organizowanej w Filii Ośrodka Kultury w Grodźcu.

Szkoła Podstawowa nr 4

Szkoła w piątek 12 stycznia od godziny 15.30 organizuje otwartą imprezę środowiskową z okazji WOŚP, połączoną z zabawą karnawałową oraz zbiórką pieniędzy prowadzoną przez wolontariuszy. W ramach imprezy proponowana jest licytacja gadżetów sportowych (koszulek, piłek z podpisami sportowców, pucharów), misia „Staśka” i tortu WOŚP.

Dodatkową atrakcją będzie sklepik ze słodkościami, kartkami okolicznościowymi, maskotkami i gadżetami. Dochód z imprezy przkazany będzie do sztabu w Przedszkolu Miejskim nr 15.

Szkoła Podstawowa nr 6

14 stycznia nauczyciele i uczniowie wspólnie z rodzicami przeprowadzą zbiórkę pieniędzy na terenie Plejady w Sosnowcu. Zebrane środki przkazane zostaną do sztabu w Przedszkolu Miejskim nr 15.

Jednocześnie uczniowie zaprezentują swoje umiejętności podczas „Tańca z szarfami” na imprezie w Filii Ośrodka Kultury w Grodźcu.

Szkoła Podstawowa nr 10

13 stycznia społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach włączy się w organizację XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod honorowym patronatem Prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Impreza odbędzie się od 10.00 do 14:00 w budynku szkoły przy ulicy Sportowej 2. Celem akcji jest propagowanie idei pomocy drugiemu człowiekowi i uwrażliwienie na cierpienie innych. W programie przewidziano między innymi: występy uczniów, licytację przedmiotów, kiermasz rozmaitości i słodki poczęstunek. Oprócz zbiórki pieniędzy na WOŚP nauczyciele i uczniowie SP 10 zapraszają wszystkich do oddawania krwi oraz zarejestrowania się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.

Szkoła Podstawowa nr 11

13 stycznia od godziny 10.30 na terenie szkoły funkcjonować będzie kawiarenka Jurka Owsiaka, w której będzie można kupić wypieki rodziców oraz stoisko z potrawami przygotowanymi przez nauczycieli „Smaki jedenastki”. Czynna będzie loteria fantowa oraz stoisko z malowaniem twarzy.

Część artystyczna imprezy odbędzie się w sali gimnastycznej i będą to popisy klas młodszych i starszych oraz przedszkolaków. Zaprezentuje się chór szkolny w koncercie kolęd. Goście będą mogli zobaczyć jasełka przygotowane przez uczniów klas IV-VII.

Środki finansowe pozyskane w trakcie imprezy zostaną przekazane na konto wskazane przez WOŚP.

Szkoła Podstawowa nr 13

W ramach WOŚP odbędzie się kiermasz wykonanych przez uczniów kartek walentynkowych i innych prac plastycznych oraz loteria fantowa - kiermasz odbędzie się w trakcie zebrań z rodzicami, które odbędą 25 stycznia br.

Uczniowie szkoły 14 stycznia zaprezentują swój program artystyczny podczas imprezy w Filii Ośrodka Kultury w Grodźcu.

Przedszkole Miejskie nr 1

Placówka organizuje imprezę orkiestrową 12 stycznia w czasie pracy przedszkola (w godzinach od 8.00 do 16.00). Pozyskane środki z kawiarenki, loterii fantowej, zabaw itp. atrakcji zostaną przekazane do sztabu w Przedszkolu Miejskim nr 15.

Przedszkole Miejskie nr 13

Placówka 11 stycznia roku o godz. 16.30 organizuje wewnątrzprzedszkolną imprezę. W programie: pomoc przedmedyczna, występy przedszkolaków, loteria fantowa, kawiarenka z domowymi specjałami i zabawy dla dzieci. Zebrane pieniądze zostaną przkazane na konto WOŚP.

Przedszkole Miejskie nr 14

Dzieci z przedszkola biorą udział w Finale WOŚP organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 15 w Filii Ośrodka Kultury w Grodźcu i zaprezentują własny program artystyczny.

Przedszkole Miejskie nr 15

14 stycznia będzie działał sztab 26. Finału WOŚP. Ponad 70 wolontariuszy będzie uprawnionych do zbierania pieniędzy do puszek, z którymi wyruszą w różne miejsca naszego miasta. 

Od godziny 15.00 Przedszkole Miejskie nr 15 oraz Ośrodek Kultury w Będzinie zorganizują otwartą imprezy w grodzieckiej filii ośrodka.

Zaprezentują się uczniowie Szkół Podstawowych nr 3, 6 i 13, dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 14 i 15 oraz absolwent Kamil Hofman. Dodatkowymi atrakcjami będą licytacje przedmiotów ofiarowanych przez sponsorów i kawiarenka ze smakołykami kulinarnymi.

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się