Przejdź do Treści
Baner Będzin - strona główna
Baner Będzin Portal Miejski

Rada Miejska Będzina podjęła uchwałę w sprawie związku metropolitalnego

10
/
04
/
2017

Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Będzina podjęta została uchwała w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących związku metropolitalnego.

W związku z wejściem w życie ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim, każda gmina, mająca wejść w skład związku, jest zobowiązana do przeprowadzenia konsultacji społecznych wśród swoich mieszkańców. Celem tych konsultacji jest poznanie opinii mieszkańców na temat przystąpienia gminy, którą zamieszkują do związku metropolitalnego.

W Będzinie proces konsultacyjny rozpocznie się 13 kwietnia 2017 r.

Każdy mieszkaniec naszego miasta będzie mógł odpowiedzieć na następujące pytanie:

Czy jest Pani/Pan za wejściem miasta Będzina w skład tworzonego na terenie województwa śląskiego związku metropolitalnego, o którym mowa w art. 1 ust.2 i 3 ustawy z dnia 9 marca 2017 o związku metropolitalnym w województwie śląskim?

Ankiety będą do pobrania w Urzędzie Miejskim, Ośrodku Kultury, Muzeum Zagłębia, Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej, Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Będzinie.

Formularze online będą dostępne na stronie konsultacje.bedzin.eu oraz w zakładce: Ogłoszenia/konsultacje społeczne.

Na stronie www.gzm.org.pl w zakładce NOWA METROPOLIA znajdują się podstawowe informacje o związku metropolitalnym i korzyściach z jego utworzenia.

radni na sali sesyjnej

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się